Home » Literatura » Výprodej aviatických knih za polovinu

Výprodej aviatických knih za polovinu

Print Friendly, PDF & Email

výprodej knihKdyž se nastaví podmínky, že je třeba něco zásadněji změnit, pak je lepší to udělat dříve než později. Nastává čas kdy se snažíme kolportovat DVD s aviatickou tématikou – 1.samotný magazín Akademie letectví a 2. Aviatické komiksy, abychom se přizpůsobili současným podmínkám. Několik desítek kusů bylo již odesláno.

V tomto příspěvku však chci nabídnout případným zájemcům více desítek  knih, které jsem měl možnost stvořit pro nakladatelství Aeromodel v minulých asi 15 letech. Jsou to knížky v měkké vazbě o aviatice včetně leteckého modelářství, jakožto jejího podhoubí.

Všechny se setkaly s příznivou odezvou a tak jsou některé z nich  již vyprodány před několika lety. Stále je však ještě k dispozici 5 knížek, které by mohly zajímat všechny  stoupence letectví . Přestože byly vydány před několika lety jsou stále využitelné, protože převážná většina v nich obsažených informací je v podstatě nadčasová. Což byl také jeden z cílů.

Takže je nyní nabízíme těm co postrádají gramotné populárně podané informace na jednom místě a co možná o nich ani nevědí a proto stále něco podobného hledají.

Myslel jsem, že už jejich role skončila. Neustálý styk se stoupenci letectví mě však znovu a znovu upozorňuje na to, že to co nám zde ještě zbývá jinde chybí.

Proto je tu tento výprodej.

1. LÉTÁNÍ / FLYING  

Knížka v česko-anglické mutaci se 181 stranami textů a černobílých i barevných obrázků a diagramů. Je to jakýsi populární úvod do letectví nižších rychlostí (do cca 400-500 km/h) s vysvětlením toho co je například vztlak, odpor, moment, polára profilu,křídla a letounu, letové vlastnosti a stabilita letu, pohony letounů, násobky letů, zatáčka  atd. Osvědčila se například začátečníkům, kteří absolvují teoretické části leteckého výcviku. Aspoň to mnozí z nich tvrdili.

                                                                                                              L F  181 stran

2. LIDÉ  A  LETADLA

Publikace o 302 stranách zabývající se vybranými kapitolami začátků aviatiky až po nedávnou minulost ( letouny poháněné sluneční energií) s třípohledovými náčrty desítek strojů a výběru mnoha profilů jejich nosných a ocasních ploch, včetně polár a souřadnic, vrtulových pohonných jednotek, také jednoduchým postupem jak posuzovat létající stroj když ho chceme koupit či sami postavit, s mnohastránkovou barevnou přílohou atd.

                                                L a L

3. O  MODELECH  LETADEL 1.část 

Knížka o 128 stranách textu včetně černobílých obrázků, diagramů a třípohledových náčrtů desítek modelů letadel , příkladů stavebních technologií, materiálů, vrtulí, motorů, včetně letadel lehčích vzduchu a pod.

O modelech letadel1.část

4. O  MODELECH  LETADEL 2.část

Černobílá publikace o 128 stranách textu, s obrázky, diagramy a souřadnicemi profilů a jejich  polár  pro většinu modelů letadel s pevnými plochami, jejich listů vrtulí  i rotorů. Je zde pojednáno o silách a momentech vznikajících na profilech, o proudění kolem nich, o Reynoldsově čísle, drsnosti povrchů, vzniku vztlaku,odporu a momentu, vlivu tloušťky a prohnutí na vlastnosti profilů, o některých prostředcích ke zvýšení vztlaku a pod.

                                         O modelech letadel 2.část

5. ON  AIRFOILS

Tato černobílá knížečka o 110 stranách, obrázcích, diagramech, polárách a souřadnicích vybraných profilů je v anglickém jazyce a pojednává o všech důležitých jevech vyskytujících se při proudění kolem profilů, křídel, ocasních ploch, listů vrtulí a rotorů.

Je to překlad již mnohem dříve rozebraného českého titulu „O profilech“.

On airfoils

Kdo chce využít této příležitosti nechť se obrátí na tento magazín. Je to jen návrh, žádná výzva.

Ceny knížek ( ale ne poštovného, na ně nemám žádný vliv) jsou skutečně přibližně poloviční než byly dosud.

7. 7. 2014 © Jaroslav Lněnička


Leave a comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Archivy