Home » O Akademii

O Akademii

Print Friendly, PDF & Email

Od ledna 2019 už tu s námi bohužel není autor Akademie, pan Lněnička. Vzhledem ke kladným ohlasům se budu snažit Akademii udržet online co nejdéle, nicméně nový obsah už nevzniká. Pokud víte o někom, kdo by chtěl navázat an činnost pana Lněničky zde na Akademii, ať se ozve, bude vítán!

Akademie letectví je populárně naučný časopis o létajících strojích, leteckém modelářství a letectví obecně, vycházející na internetu od roku 2008.

Čísla 0/2007 až 8/2011 naleznete v původní verzi na adrese http://www.airspace.cz/akademie/.

Od čísla 8/2011 bude AL publikována zde.

Vás, čtenáře, by mohly dle mého názoru zajímat zejména následující funkce:

  • RSS zdroje – můžete sledovat aktualizaci webu pomocí libovolné RSS čtečky, a tak vám neuteče žádný nový článek, dozvíte se o jeho publikaci okamžitě. Sledovat lze veškeré články webu nebo jednotlivé kategorie, popřípadě i komentáře ke článkům.
  • Komentáře – nyní máte možnost psát pod jednotlivé články komentáře a tak diskutovat s ostatními čtenáři na téma nastolené v článku. Komentáře mohou v případě potřeby být moderovány.
  • Vyhledávání – co dodat? Tato funkce chyběla starému webu asi nejvíce. Abychom výhodu vyhledávání využili co nejvíce, bud mít snahu postupně převést i starší čísla AL.
  • Přehled – články jsou nově kategorizovány do rubrik a označovány štítky. Widget (modulek) v pravé horní části sdružuje ve svých záložkách (zleva doprava) Rubriky, Štítky, Archiv (dle měsíců), Oblíbené příspěvky (dle počtu komentářů) a Nejnovější komentáře. Tato členění najdete i v dalších widgetech v pravé části stránky.
  • Možnost publikování – pokud si myslíte, že máte ostatním co sdělit v rámci e-magazíku Akademie letectví, rádi využijeme možnosti zařadit vás mezi autory tohoto webu.
  • Překlady – vítaný plugin do WordPressu umožňuje, s využitím funkcí Google Translate, automatické překlady článků do jiných jazyků. Byť se jedná o překlad strojový, který nebde nikdy stoprocentní, doufáme, že to umožní čerpání informací i případným cizojazyčným čtenářům, kteří doposud měli stránky AL možnost překládat pouze vlastním úsilím.

Doufám, že se vám nová verze AL bude číst dobře.

Archivy