Home » Modely či letouny a jejich návrhy » VI. setkání KLUBu A

VI. setkání KLUBu A

Print Friendly, PDF & Email

1005-trup-kluzaku-j-machaDne 22.10.2016 se uskutečnilo další setkání, tentokrát 11-ti účastníků, již známého seskupení zastánců aviatiky a zejména amatérských staveb letounů. Bylo to opět v Hradci Králové v DDaM.

1060-rorys-10a

Na tomto setkání byly diskutovány okolnosti související se stavbami nových kluzáků p. J.Macha a L.Knápka a také modernizace kluzáku p. M.Urbance.

Výměna názorů,zkušeností, nápadů a doporučení byla poměrně rozsáhlá. Se snahou uvést mnohé věci na správnou cestu pro úspěšné řešení úsilí těch zatím třech nadšenců. I když nebylo vždy dosaženo úplné shody, což je při takovýchto setkáních dost běžné.

1005-trup-kluzaku-j-macha

Neboť každý kdo se rozhodne pro stavbu svého vlastního stroje má od počátku představu o tom, jak by měl vypadat, jaké by měl vlastnosti, jaké výkony a také kolik by ho to stálo!!! A podle toho také mnohdy přistupuje s určitou skepsí k tomu, co již bylo jinými s nezbytnými zkušenostmi stvořeno a jaké jsou například pro to materiálové možnosti. Zřejmě to tak, ale má občas i být.

1502-navrh-kompozit-nosniku-kridla-roryse-12

Nebylo jednoduché vést takovou debatu, když pro některá detailní řešení uzlů, detailů či sestav strojů bylo nutno nejprve správně popsat jejich „poslání“. Nakonec se to, ale vždy podařilo.

Všechny tři stroje by měly být uvedeny do provozu v roce 2017.

Zbývá snad ještě připomenout, že URL tohoto dobrovolného seskupení aviatických nadšenců je :

                                        http://forumkluba.czweb.org 

                              nebo je možné ho vyhledat pod názvem

                                             Fórum KLUBu A.

POMOCÍ TĚCHTO NÁSTROJŮ JE MOŽNÉ VNÁŠET GRAMOTNÉ DOTAZY SOUVISEJÍCÍ S AMATÉRSKÝMI STAVBAMI MENŠÍCH LETOUNŮ , MODELŮ LETADEL, JAKOŽ I UAV ČI UAS A                                                  OČEKÁVAT SOLIDNÍ ODPOVĚĎ.  

To je naše nabídka, kterou zřejmě žádný spolek podobným způsobem neposkytuje a tak zůstává                                   nemálo  příznivců aviatiky bez potřebných informací.

24. 10. 2016 © Jaroslav Lněnička


Leave a comment

Archivy