Home » Modely či letouny a jejich návrhy » Výzva některé části aviatického lidu

Výzva některé části aviatického lidu

Print Friendly, PDF & Email

5 REHEK A1 -  kluzák 13 m copyVe staré Aerovce v Praze se snad připravuje pod novým ruským majitelem obnovení výroby Blaníků nebo jejich mutací. Začíná se upravovat výrobna z bývalého hangáru.

V Chocni u letiště se zase zatím nepodařilo ani v nových prostorách, i přes naslibované dotace, zavést výrobu nových dvousedadlových kompozitových kluzáků. Což je pro aviatickou obec škoda asi nemalá.

U nás zase, ve společenské skupině KLUB A, jak se skromně nazýváme, je ve slibné situaci stavba jednoho kompozitového a druhého,  trochu menšího, dřevěného kluzáku. Oba zřejmě se zaklápěcím pohonem.

Další dva , poměrně žhaví adepti aviatického amatérského stavitelství, zatím váhají.

5 REHEK A1 - kluzák 13 m copy

Dávám  našim příznivcům na vědomí tyto okolnosti v souvislosti s připravovaným setkáním KLUBu A 16.4.2016 v Hradci Králové, kde budou, mimo jiné,  témata nových odvážně amatérsky zhotovených létajících strojů diskutována.

Další případné zájemce nejen neodeženeme, ale ještě jim v rámci našich i jiných možnosti případně pomoc nabídneme. Tato zcela nezávislá skupina sice nedisponuje žádným nemovitým a ani movitým majetkem, či konty na účtech bank, ale má tu principiální  výhodu, že není nikomu poplatná svým vděkem nebo slouhovstvím.

Je však vhodné  o sobě dát vědět, když byste chtěli podstoupit toto úžasné dobrodružství, pokud seberete dostatek odvahy a také nezbytné množství peněz.

21. 3. 2016 © Jaroslav Lněnička


3 komentáře

Leave a comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Archivy