Home » Akce » HELICOPTER SHOW Hradec Králové 2018

HELICOPTER SHOW Hradec Králové 2018

Print Friendly, PDF & Email

Před hodinou jsem se se vrátil z hradeckého letiště z tiskové konference pořádané společnosti DSA a.s. u příležitosti pořádání letošní tradiční akce zvané

HELICOPTER SHOW

ve dnech 11. a 12. 5. 2018

Je to každoroční setkání odborníků z oblasti letectví, zástupců policie, hasičských sborů i zdravotnických záchranných služeb.

Tentokrát je to akce cílená hlavně na mládež, protože letecké zdravotní služby  nemají nadbytek odborného personálu, který je pro takovouto společensky prospěšnou činnost potřebný.

 

 

V pátek 11.5.2018 to bude prostor vyhrazený především pro odbornou veřejnost a v sobotu 12.5.2018 to bude leteckých den s ukázkami letecké, zdravotnické, hasičské i policejní techniky, praktické činnosti záchranářů, spolupráce složek LZS a také ukázky vrcholné pilotáže mnoha typů vrtulníků i letecké akrobacie.

Je to akce na letišti kde se mimo jiné:

  rozvíjí úspěšně její pořadatel – DSA a.s., jsou stále ještě známé úkryty dřívějších bojových letadel (ÚLy), původní kontrolka i její nová nástupkyně, předválečná letištní budova ČSA, startovací a pojížděcí ranveje a vždy úžasná inspirační aviatická atmosféra, kterou znám i z dob dost minulých, kdy zde například spadla jediná tehdejší provozuschopná dvourotorová kořistní helikoptéra Luftwafe -Focke  Achgelis, poletoval zde Me 262 (Schwalbe), také my žáci základního plachtařského výcviku na SG 38, Grunau Baby a Granich II, fungoval zde Aeroklub( i když to byla ještě chvíli Masarykova letecké liga pak Čs. svaz lidového letectví a Doslet) i s hangárem před jeho pozdějším zničením pádem MIGu 15 a tak skončil hradecký Aeroklub, Letecká vojenská akademie a pak již tu bylo jen oplocené vojenské letiště.

Vstupné je platné pro oba dva dny Helicopter Show.

Je to jedna z mála akcí, která je pro aviatickou spřízněnou veřejnost určena a stoupenci letectví by  ji neměli nechat nepovšimnutou.

 

3. 5. 2018 © Jaroslav Lněnička


Leave a comment

Archivy