Home » Provoz a funkce webu » Nový web Akademie letectví

Nový web Akademie letectví

Print Friendly, PDF & Email

WWW globeJak jste si nepochybně všimli, nacházíte se na novém webu Akademie letectví. Zejména díky návrhům a radám jednoho z našich čtenářů jsem se konečně odhodlal ke spuštění nové verze Akademie letectví, a to na platformě populárního systému WordPress.

Co nás k tomu vedlo? Zejména snaha poskytnout vám – čtenářům AL vyšší uživatelský komfort, a autoru, panu Lněničkovi, možnost v případě potřeby upravovat a psát články přímo, bez nutnosti čekat na umístění obsahu mnou, jakožto majitelem a provozovatelem domény airspace.cz.

Pro čtení webu či komentování není prozatím nutná registrace, nicméně registrace vám zpřístupní několik málo uživatelských nastavení, a zjednoduší psaní komentářů. Povinnou registraci prozatím neplánujeme ani do budoucna.

Vás, čtenáře, by mohly dle mého názoru zajímat zejména následující funkce:

  • RSS zdroje – můžete sledovat aktualizaci webu pomocí libovolné RSS čtečky, a tak vám neuteče žádný nový článek, dozvíte se o jeho publikaci okamžitě. Sledovat lze veškeré články webu nebo jednotlivé kategorie, popřípadě i komentáře ke článkům.
  • Komentáře – nyní máte možnost psát pod jednotlivé články komentáře a tak diskutovat s ostatními čtenáři na téma nastolené v článku. Komentáře mohou v případě potřeby být moderovány.
  • Vyhledávání – co dodat? Tato funkce chyběla starému webu asi nejvíce. Abychom výhodu vyhledávání využili co nejvíce, bud mít snahu postupně převést i starší čísla AL.
  • Přehled – články jsou nově kategorizovány do rubrik a označovány štítky. Widget (modulek) v pravé horní části sdružuje ve svých záložkách (zleva doprava) Rubriky, Štítky, Archiv (dle měsíců), Oblíbené příspěvky (dle počtu komentářů) a Nejnovější komentáře. Tato členění najdete i v dalších widgetech v pravé části stránky.
  • Možnost publikování – pokud si myslíte, že máte ostatním co sdělit v rámci e-magazíku Akademie letectví, rádi využijeme možnosti zařadit vás mezi autory tohoto webu.
  • Překlady – vítaný plugin do WordPressu umožňuje, s využitím funkcí Google Translate, automatické překlady článků do jiných jazyků. Byť se jedná o překlad strojový, který nebde nikdy stoprocentní, doufáme, že to umožní čerpání informací i případným cizojazyčným čtenářům, kteří doposud měli stránky AL možnost překládat pouze vlastním úsilím.

Doufám, že se vám nová verze AL bude číst dobře. Podělte se s námi o svůj názor v komentářích pod tímto článkem.


2 komentáře

Leave a comment

Archivy