Akademie letectví :: číslo 06 / 2011 / Editorial
e-magazín Akademie letectví

Editorial

Je po Velikonocích a také po AERO 2011, jemuž letos přálo počasí více než v jiných letech.

Některá česká letiště, například Mošnov, Pardubice , Karlovy Vary i Hradec Králové, se chystají k využití zbývajících příležitostí ukousnout z evropského koláče dotací a posílit se tak k rozšíření svých aktivit. Pokud jsou jejich přání, prezentované formou reálných oficiálních projektů, držíme jim palce. Času prý mnoho nezbývá. Byl by to neúspěch celého českého národa a promarnění všech minulých úspěšných časů, pokud by se to nepodařilo. Bude záležet na řídících útvarech těchto společností jak dokáží přesvědčit své vlastníky, že tohle je jedna ze správných cest jak investovat peníze nás všech. Bez potřebného rozmachu našeho letectví klesne náš kredit v cizině ještě mnohem více než třeba „vypůjčené“ pero.

V tomto magazínu je více než 50 fotografií a náčrtů, které by mohly uspokojit jak letecké modeláře nebo případné zajemce o UAV, tak i ty kdo se počítají mezi fandy letectví. Textu je méně než jindy, protože obrázky vypovídají podstatně víc.

Je tu tedy jeden článek o bezocasých bezpilotních systémech, z nichž mnohé náleží mezi modely letadel, pro něž je připravovaná regulace činností, jak jsme o tom psali již před mnoha měsíci.

Druhý článek je připomenutím letošního AERA 2011 s více než 30 fotografiemi. Je tu také adresa pro prohlížení mnoha speciálních fotografií, kterou jsme obdrželi od pořadatele výstavy: http://www.aero-expo.com/aero-en/press/press-photos.php

© Jaroslav Lněnička
24. 4. 2011

Ještě přidáváme z dnešní pošty vzkaz od teamu SolarImpulse v původním znění. Přejeme jim šťastné pořízení jak při letu do Bruselu tak i následně na výstavu v Le Bourget. 28.4.2011 J.L.

© Jaroslav Lněnička
28. 4. 2011

e-magazín Akademie letectví :: © Jan Janovec, © Jaroslav Lněnička :: akademie@airspace.cz